FBOR’23 OPEN Race Results

FBOR’24 OPEN Race – 16th June

Double ski and double canoe

Overall Results

CATEGORYNAMETIME
OPENSam Newlands100:57:07
OPENDrew Howells200:57:52
OPENMatt Rowlands301:00:49
SS2 MixedAndrew Birkett and Ellie O'Connnell401:02:09
MASTEREdward Evans501:03:39
VETPaul Kingman601:06:17
OC-1Glenn Eldridge701:06:22
SS2 MixedToby Peyton-Jones and Ellla Jones801:06:28
OPENArthur Hamel901:06:41
SS2 MixedLena Kraus annd Andy Philips1001:07:00
SS2 MixedMatt Robinson and Bill Milne1101:07:05
SS2 MixedBrynde Kreft and Nick Herbert1201:07:14
MASTERSimon Philpot1301:07:53
OC-1Damian Warner1401:08:29
VETPhilip Nye1501:08:37
LADIESJo Bates1601:09:14
OC-1Ryan James1701:09:15
MASTERRussell Meyer1801:09:42
OC-1Rob Mackie1901:10:25
MASTERStephen Askew2001:10:40
SS2 MixedConnie Hayward-Smith and Jim Taylor-Ross2101:10:41
MASTERSimon Jury2201:11:13
OPENJake Thompson2301:11:17
MASTERTom Walker2401:14:17
0C-1Adam Stiling2501:15:36
SS2 MixedLiv Geddes and Libby Geddes2601:16:55
OC-1Andy Trunks2701:20:38
OC-1Trisha Coreless2801:20:51
OC-1Kirstin Field2901:21:17
OC-1Milly Parker3001:21:19
OC-1Sophie Bostock3101:21:32
MASTERBen Beachell3201:21:49
OC-2James Robertson and Anthony Wigmore3301:22:39
VETMike Counter3401:23:39
OC-2Richard Parrot and3501:26:34
OPEN SUPJonathan Sherwin3601:27:22
VETJonathan Clement3701:28:19
OPEN SUPPaul Drake3801:30:02
OPEN SUPJoe Jones3901:31:31
OC-1Stefanie Mullins4001:32:34
LADIESSara Hill4101:32:35
OC-1John Wennington4201:50:10
OPEN SUPChris Jones4301:55:38
OPEN SUPFelicity Hurst4401:58:48
 
 

Results by Category

CATEGORYNAMETIME
SS2 MixedAndrew Birkett and Ellie O'Connnell101:02:09
SS2 MixedToby Peyton-Jones and Ellla Jones201:06:28
SS2 MixedLena Kraus annd Andy Philips301;07;00
SS2 MixedMatt Robinson and Bill Milne401:07:05
SS2 MixedBrynde Kreft and Nick Herbert501:07:14
SS2 MixedConnie Hayward-Smith and Jim Taylor-Ross601:10:41
SS2 MixedLiv Geddes and Libby Geddes701:16:55
OPENSam Newlands100:57:07
OPENDrew Howells200:57:52
OPENMatt Rowlands301:00:49
OPENArthur Hamel401:06:41
OPENJake Thompson501:11:17
LADIESJo Bates101:19:14
LADIESSara Hill201:32:35
MASTERSEdward Evans101:03:39
MASTERSSimon Philpot201:07:53
MASTERSRussell Meyer301:09:42
MASTERSStephen Askew401:10:40
MASTERSSimon Jury501:11:13
MASTERSTom Walker601:14:17
MASTERSBen Beachell701:21:49
VETERANSPaul Kingman101:06:17
VETERANSPhilip Nye201:08:37
VETERANSMike Counter401:23:39
VETERANSJonathan Clement501:28:19
OC-1Glenn Eldridge101:06:22
OC-1Damian Warner201:08:29
OC-1Ryan James301:09:15
OC-1Rob Mackie401:10:25
OC-1Adam Stiling501:15:36
OC-1Andy Trunks601:20:38
OC-1Trisha Coreless701:20:51
OC-1Kirstin Field801:21:17
OC-1Milly Parker901:21:19
OC-1Sophie Bostock1001:21:32
OC-1Stefanie Mullins1101:32:34
OC-1John Wennington1201:50:10
OC-2James Robertson and Anthony Wigmore101:22:48
OC-2Richard Parrot and201:26:34
OPEN SUPJonathan Sherwin101:27:22
OPEN SUPPaul Drake201:30:02
OPEN SUPJoe Jones301:31:31
OPEN SUPChris Jones401:55:38
OPEN SUPFelicity Hurst501:58:48
 
Surfskis and race crew